Windows 10 Home’dan PRO sürümüne yükseltme

Windows 10 son kullanıcılar için iki sürümü mevcuttur. Home ve Pro. Pro sürümünde Home sürümün tüm özellikleri, Grup İlke Düzenleyicisi ve Uzak Masaüstü gibi gelişmiş özellikler mevcuttur.

Öncekilerde olduğu gibi, Windows 10 bir ücretsiz karşılığında Home edition sürümünden Pro sürüme yükseltme sunuyor.

Pro sürüme yükseltmeden önce yükseltme lisansı satın almak gerekir. Ama satın almak zorunda kalmadan Home sürümünden Pro sürümüne yükseltmek için bir yol var gibi görünüyor.

Bizi yanlış anlamayın, bir lisans almadan Windows 10 Pro etkinleştirme veya yükseltme yapmanın mümkün olacağını söylemiyoruz. Biz sadece yasal olarak Microsoft tarafından sağlanan bu jenerik ürün anahtarını kullanarak Home’dan Pro sürümüne yükseltmenin mümkün olduğunu söyleyerek ve bir yükseltilmiş Pro yüklemeyi etkinleştirmek için gerçek bir Microsoft ürün anahtarı satın almanız gerekiyor.

Windows 10 Home’dan Pro sürüme yükseltme için jenerik ürün anahtarı

Microsoft forumlarda moderatör Charles tarafından sunulan yasal ürün anahtarı ile Home’dan Pro sürüme yükseltmek için aşağıdaki ürün anahtarını kullanabilirsiniz. Bu ürün anahtarı bilgisayara Windows 10 Pro sürümün bir kopyasını yükleyecektir. Tam anlamı ile Windows 10 Pro için gerçek bir ürün anahtarı satın almanız gerekiyor.

  • VK7JG-NPHTM-C97JM-9MPGT-3V66T
  • ÖNEMLİ : Yükseltme yapabilmek için bilgisayardaki internet bağlatınızı kesmeniz gerekiyor.

Bu ürün anahtarını kullanarak Windows 10 Home’dan Pro sürüme yükseltmek için, Ayarlar penceresini açın, Güncelleştirme ve güvenlik seçeneğine tıklayın, Etkinleştirme sekmesine tıklayın, Ürün anahtarını değiştirme düğmesine basın, yukarıdaki ürün anahtarını girin ve sonra Yükseltmeyi başlat düğmesine tıklayarak Pro sürümün yüklenmesini sağlayın.

Yukarıdaki ürün anahtarı Home’dan Pro sürüme yükseltme yapar. Ancak Windows 10 Pro’nun bir kopyasıdır. Windows 10 Pro kopyasını etkinleştirmek için ürün anahtarı satın almanız gerekiyor.

1

  1. Gökhan Öz 25 Şubat 2019

    İlk başta yapamamıştım fakat interneti kapatmam lazımmış yükseltme başarılı oldu sağolun

Yorum Yap

ÜST